آیا بهترین برنج شمال ، گران ترین برنج می باشد؟

برخی فکر می کنند که گران ترین برنج شمال ، بهترین برنج شمال یا اعلا ترین برنج ایرانی نیز می باشد؛ عالی ترین و خوب ترین و برترین برنجی که در نوار ساحلی جنوبی دریای خزر می توانید خرید کنید، همان برنج هایی هستند که نرخ و قیمت و ثمن شان ، بیشتر از بقیه است؟ ما باید به روشنی به شما بگوییم که همیشه این طور نیست و گزینه های مختلفی پیش روی شما است که می بایست با توجه به همان اما و اگرها، در خرید برنج اعلای شمال یا برنج درجه یک ایرانی مازندرانی و گیلانی و گلستانی ، دقت بیشتری نمایید.

برخی مشتریان ، برنج های گرانی را از استان های شمالی گیلان، مازندران و گلستان سفارش می دهند که آشنایی ای با آن ندارند و صرفا به این دلیل که گران است ، آن را بهترین و درجه یک ترین برنج می دانند. در حالی که پس از خرید متوجه می شوند که حتی بلد نیستند که آن برنج را چگونه باید مصرف کنند.

برای نمونه ، ما همیشه به مشتریان مان که سابقه مصرف برنج دودی را نداشته اند، توصیه و پیشنهاد می کنیم که برنج دودی را با برنج دیگری قاتی کنند و بپزند؛ نه این که آن را به صورت کامل در وعده غذایی خود استفاده کنند تا دچار پدیده “دودی زده” بشوند ( شوخی می کنیم !)

خب شما که آشنایی ای با برنج دودی نداشته اید، به صرف این که آن را گران ترین برنج دیده و با بیشترین قیمت خریداری نموده اید، ولی وقتی که مصرف کردید ، متوجه می شوید که مورد دلخواه تان نیست و به مشکل برخورده اید ؛ پس این تصور و این تصویر ذهنی را می بایست کنارتر بگذارید.

 

خرید بهترین برنج در زمان های مختلف

گاهی یک برنجی در بازار دارای قیمتی می باشد که بالاتر از برنج های دیگر است ؛ اما این بالا بودن به دلیل کیفیت آن نیست؛ بلکه به دلیل این می باشد که فروشنده ، برنج را بالاتر از نفر قبلی خریداری کرده است. حال ممکن است این نفر قبلی ، کارخانه دار شالی کوب بوده باشد یا مستقیما خود کشاورز به فروشنده ، بالا فروخته باشد .

اقتصاد ما هم که دارای ثبات نیست؛ خودتان که بهتر می دانید. یکی تعریف می کرد که تولید کننده آلمانی، قیمت ۱۵ سال از جنس تولیدی خویش را به خریدار خودش می دهد؛ آن هم با نیم درصد احتمال خطا و تغییر قیمت.

در حالی که ما از یک ساعت دیگرمان خبردار نیستیم که چه اتفاقی در بازار می افتد و چه خواهد شد.

بررسی این مشکل بماند برای بعد. ولی این نکته گفته شد که متوجه باشید که ممکن است یک برنج که قیمت بالاتری دارد، در موقعیت گران تری از سوی فروشنده خریده شده باشد و فروشنده هم به پیرو قیمت خریداری اش ، می بایست که بالاتر بفروشد. پس این را هم در نظر داشته باشید.

نتیجه آن که بهترین برنج شمال ، گران ترین برنج نیست؛ آن برنجی نیست که بالاتر از آن ، نرخی وجود ندارد؛ بلکه برنجی است که نیازهای شما را به درستی تامین کند و هم زمان ، از ویژگی های ذاتی برنج خوب، همانند بو ، عطر ، پخت و ماندگاری خوبی نیز برخوردار باشد و از شما ، امتیاز بالایی دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.