معرفی اسماعیل عابدینی : کشاورز و برنج فروش

اسماعیل عابدینی: برنج فروشی در شمال

اسماعیل عابدینی متولد روستای دِهبَنِه است. این روستا در جاده چمخاله گیلان قرار دارد.

اسماعیل عابدینی اصالتا یک کشاورز است. نیاکان او ، نسل در نسل از کشاورزان گیلان بوده اند . آنها در روستای دهبَنِه زندگی می کردند. روستایی در جاده زیبای چمخاله . حوالی لاهیجان و لنگرود . کندوج پدر اسماعیل عابدینی که در روستای دهبنه قرار داشت، اکنون در موزه میراث روستایی گیلان نگهداری می شود. یادگاری از فرهنگ روستایی مردمان گیلان. این کندوج ، بزرگ ترین کندوج این موزه معتبر است که زیر نظر یونسکو می باشد .

اسماعیل عابدینی در دهه پنجاه به چالوس آمد و این شهر را برای زندگی و کار انتخاب کرد. اکنون  محل کار ایشان در مرکز شهر چالوس و در خیابان سعدی قرار دارد. او عضو ثابت اتحادیه اصناف و برنج فروش های چالوس و شمال کشور می باشد.

 

فروش انواع برنج ایرانی گیلان و مازندران

اسماعیل عابدینی این افتخار را دارد که کشاورز است . پدران و بستگان ایشان هم کشاورز شالیکار برنج بوده اند. او اکنون در شهر چالوس ( استان مازندران) زندگی می کند. تولد در گیلان و زندگی در مازندران سبب شده که  ایشان ، آشنایی کاملی با دو فرهنگ مردمان گیلان و مازندران داشته باشند. در این راستا، اطلاعات ایشان در مورد انواع برنج ایرانی گیلان و مازندران و نیز ارائه آنها کامل است.

 

برنج فروشی در شمال ایران

برخی خانواده ها، از پدر بزرگ تا نوه ، نسل به نسل از مشتری های اسماعیل عابدینی هستند

مشتری هایی که دوست هستند

اسماعیل عابدینی ، مشتری محور است. او همیشه به کارگران و همکاران خویش می گوید که حق با مشتری است. همان طور که می دانید ذائقه ها در پخت برنج متفاوت است. گاهی یک مشتری، برنج بسیار معطر و خوش پختی را نمی پسندد. در  این گونه موارد، اسماعیل عابدینی ، بی برو برگرد، برنج را پس می گیرد. او همیشه این کار را می کند؛ روشی که در سال های گذشته و اکنون، پیاده کرده است و می کند.

بی پایه نیست که خریداران برنج و مشتری هایشان، سال هاست که با ایشان کار می کنند. در واقع مشتری های ایشان، دوستان ایشان هستند؛ دوستانی از نقطه های مختلف ایران گرامی.

 

برنج فروشی در چالوس مازندران

با آمدن به مرکز شهر چالوس ، شما به برنج فروشی عابدینی خواهید رسید

چرا انتخاب برنج فروشی در شمال

چرا اسماعیل عابدینی برای انتخاب برنج فروشی در شمال ، شهر چالوس را برگزید؟ جواب، در میانه بودن این شهر است. چالوس تقریبا با یک فاصله زمانی مساوی از شهرهای ساری، رشت و تهران  است. (تقریبا ۳ ساعت با هر کدام از این شهرها فاصله دارد) بسیاری از مسافران به  این شهر می آیند؛ آن هم از جاده خاطره انگیز چالوس.

برخی از این مهمانان مسافر ، به دنبال خرید برنج هاشمی گیلان از چالوس هستند؛ و یا خرید برنج هاشمی از مازندران از چالوس. فرقی ندارد !

وجود برنج فروشی در چالوس ، کمک می کند تا آنها انتخاب های گوناگونی پیش رو داشته باشند. آقای عابدینی به همین سبب، برنج فروشی در چالوس را انتخاب کرده است. پس از آقای عابدینی (حدود چهل سال پیش)، بسیاری دیگر از همکاران برنج فروشی در شمال ، چه در مازندران و چه در گیلان ، به چالوس آمدند. تعداد زیادی از آنها در خیابان سعدی چالوس مستقر شدند؛ محلی که اکنون، بورس برنج شمال ایران به حساب می آید.

 

قیمت برنج ایرانی باید مناسب باشد

برنج ایرانی باید با قیمت مناسبی به دست هم وطنان و ایرانیان برسد. تاکید آقای عابدینی بر راه اندازی سایت برنج فروش ، همین بوده است. او اعتقاد دارد که با برنامه ریزی در تولید برنج ایرانی ، می توان ورود برنج خارجی را کاهش داد؛ هم زمان، قیمت برنج ایرانی هم باید برای تولید کننده برنج مناسب باشد و هم برای مصرف کننده . این طور نباشد که برای یک طرف ( چه کشاورز – چه خریدار) بچربد و طرف دیگر بسوزد! هر دو باید از این خوان نعمت خدادادی ، سود ببرند. (نوشته دلیل بالا بودن قیمت برنج ایرانی چیست؟ را بخوانید)

 

طرفدار محیط زیست

اسماعیل عابدینی باور دارد که در تولید برنج ایرانی ، باید از روش های نوین کشاورزی استفاده کرد، اما نباید برنج ارگانیک ، قربانی بشود. کشاورزی سنتی برنج ، با این که چندان صنعتی نبود، ولی ارگانیک تر از کشاورزی کنونی ما بوده است. استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی و کود شیمیایی در تولید برنج ایرانی ، کیفیت برنج ایرانی را در مقایسه با گذشته ها پایین آورده است ( گرچه هنوز در مقایسه با برنج های خارجی ، برنج ایرانی شمال در رتبه بالایی قرار دارد ) .

در حقیقت باید گفت که مقدار تولید برنج ایرانی بیشتر شده است؛ اما به بهای از بین رفتن زالوها ، لاک پشت ها و قورباغه ها در شالیزارهای شمال. ایشان امیدوارند که در عین این که ایرانیان ، برنج ایرانی خوب مصرف می کنند، محیط زیست دیگر موجودات زنده را نیز حفظ کنند.

 

ساعات کار برنج فروشی در همه هفته

اسماعیل عابدینی به ساعات کاری برنج فروشی و پاسخ گو بودن به مشتریان در همه هفته (هر روز) اهمیت زیادی می دهند. معمولا مشتری ها تلفنی تماس می گیرند و پرسش هایشان را می پرسند؛ چه پرسش در مورد قیمت برنج ایرانی گیلان و مازندران و چه پرسش های پس از خرید . حتی اگر کسی مشتری ایشان نیز نباشد، آقای عابدینی وی را راهنمایی می نماید.

شما نیز اگر پرسش ای دارید می توانید از آقای عابدینی بپرسید؛ کافی است همین حالا تلفن بزنید!

دیگر نوشته ها

۲۰ دیدگاه‌

 1. ایمان احمدزاده گفت:

  به نظر من که بهترین و برترین برنج فروشی در شمال هستند.

 2. اکبر حسن حاجی لو گفت:

  بسیار برنج فروش محترم و خوبی هستند آقای عابدینی

 3. سبحان گفت:

  خیلی خوب. بسیار خوش رفتار. با کلاس اند

 4. اصغری گفت:

  جذاب هستند. خوب راهنمایی می کنند.

 5. سبحانی گفت:

  خرید عمده برنج شمال مازندران و گیلان در مغازه ش موجوده

 6. محمد نوش آبادی گفت:

  بهترین برنج های شمال رو دارند

 7. وحید تبریزیان گفت:

  با سلام من اهل بروجرد هستم ما در شهرمون برنجهای زیادی موجود است از جمله برنجهای خوب شمال ولی چیزی که در چند مغازه موجود است و حدود شاید نیم قرن وارد بروجرد میشه برنج زیبا شمشیری است که براستی بینظیره .برنج برا چند تجار بروجردی میفرستد اعلا اعلا اعلا .یکم گرونه مثلا همین سیاهدم بما میفته . کیلویی ۱۹ تومن آیا برنج صدری دمسیاه یا هاشمی همین نوع برنج است یا سر لاشه هاشمی تمام دانه هم دارد یا دانه هاش عین دونه مرغ ریز هستن که به درد فقط شله زرد بخورد میشه برام از برنج هاتون عکس بگیرید و بفرستید هم گونی هاتون هم برنج داخل گونیها ممنونم آقای عابدینی عزیز امیدوارم بتونم مشتریتون بشیم مرسی.

  • نویسندگان برنج فروش گفت:

   برنج شمشیری یک نام برنج است و گونه یا نوع خاصی نیست ؛ به برنج هایی که استخوانی کشیده هستند، در اصطلاح شمشیری نیز گفته می شود.

   • وحید تبریزیان گفت:

    با سلام و ممنون از پاسخ شما . ولی روی گونی برنج ذکر شده سیاهدم زیبا شمشیری من فکر کنم . زیبا شمشیری نوعی برند در فروش میباشد من از مغازه دار پرسیدم میگه این برنج سیاهدم میباشد. میخوام بدونم این همان برنج دم سیاه صدری میباشد یا خیر. در ضمن نگفتید برنج لاشه شما خیلی ریز میباشد یا خیر؟ آخه لاشه ما لاشه همین برنج کامل است که الک شده و داخلش دانه های برنج زیاد شکسته نمیباشد. ممنونم از پاسخگویی شما

 8. حسینی گفت:

  با سلام میشه بفرمایید چطور تضمین مینمایید برنج خریداری از شما یک دست و سالم میباشد و خدای نکرده مخلوط نیست اگر لطف کرده مصاحبه ای تصویری از آقای عابدینی در سایت قرار دهید که دارد برنجی را به عنوان مثال میفروشد.راستش چون ما تعداد کم میخریم عده ای ما رو ترسوندن که این سایته و سرتون کلاه میرهالان سر تاجر هم کلاه میره وای به حال تو.ممنونم شرمنده مزاحم شدم.

  • نویسندگان برنج فروش گفت:

   سلام. بهترین تضمین، پس گرفتن برنج است که خدمت شما ارائه می شود. هم چنین، معرفی کامل فعالیت های ما در درباره ما موجود می باشد که می توانید به آن مراجعه بفرمایید.

 9. علی پور عباسی گفت:

  با سلام من برنج دودی میخوام هم از نوع هاشمی هم از نوع دمسیاه قیمتاشون چنده و آیا هزینه پست در هر جای ایران برای بسته های ده کیلویی ۱۰۰۰۰ تومن میباشد و آیا برنج دم در خانه تحویل میگردد یا باید بریم از پست بگیریم.ممنون میشم سریع جواب بدید ما بیشتر دودی مصرف داریم و اگه میشه عکسی از کیسه ده کیلویی که میخواد برای مشتری ارسال بشه رو در سایت قرار دهید تا بدونیم روی کیسه چه چیزی نوشته میشه . مرسی

  • نویسندگان برنج فروش گفت:

   با سلام . قیمت برنج هاشمی دودی ، در حال حاضر(۲۸-۱-۹۸)، کیلویی ۱۹۵۰۰ تومان می باشد.
   هزینه پست ، برای همه جای ایران، ثابت است؛ کیلویی ۱۰۰۰ تومان.
   درب خانه تحویل داده می شود.
   کیسه ها، سفید است و چیزی چاپ نشده است؛ فقط نشانی گیرنده نوشته می شود.

 10. مظلومی از تهران گفت:

  با سلام و خسته نباشید میشه یه مصاحبه تصویری از آقای اسماعیل عابدینی در سایت قرار دهید ازتون ممنون میشم یه بیوگرافی کامل عین مصاحبه با آقای هاشمی و علی کاظمی ممنون میشم مرسی از سایت پربارتون.

  • نویسندگان برنج فروش گفت:

   سلام
   بیوگرافی کامل ایشان که نوشته شده است.
   ولی درباره مصاحبه تصویری، ایشان زیاد تمایلی به مصاحبه تصویری ندارند.
   می توانید تلفنی یا حضوری با ایشان گفتگو نمایید.
   ممنون از اظهار لطف شما

   • مظلومی از تهران گفت:

    سایت شما بینظیره و پربار متاسفانه بدلیل افراد تقلب کار در جامعه وقتی امثال شما اینگونه صادقانه کار میکنند باید حق بدین که نگران باشن.چون متاسفانه چیزی که باب شده اینه که خرید اینترنتی اونم برنج سرکاریه و ممکنه سرتون رو کلاه بذارن مثلا میگن برنج تایلندی رو با طارم مخلوط میکنن و بنام هاشمی میفروشن.ولی بازم خسته نباشید که صادقانه زحمت میکشید.

    • نویسندگان برنج فروش گفت:

     سلام. بله . متاسفانه چنین مسایلی نیز داریم. امیدواریم که همه ، با درستکاری بتوانیم جامعه ای بهتر و بازاری سالم تر داشته باشیم. سپاس از اظهار لطف شما.

     • مظلومی از تهران گفت:

      چقدر گرون شده خدایا دلیلش چیه دلار که ثابت مونده گوشت تازه ارزونتر شده کمی و ثابت مونده مرغ هم همینطوربرنج خوب کیلویی ۲۱ تومن وای دیگه نمیشه خرید.

     • نویسندگان برنج فروش گفت:

      متاسفانه درست می فرمایید. این روند رو به رشد گرانی ، درست نیست و فشار آن ، بر دوش همه مردم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.