معرفی اسماعیل عابدینی : کشاورز و برنج فروش

اسماعیل عابدینی: برنج فروشی در شمال

اسماعیل عابدینی متولد روستای دِهبَنِه است. این روستا در جاده چمخاله گیلان قرار دارد.

اسماعیل عابدینی اصالتا یک کشاورز است. نیاکان او ، نسل در نسل از کشاورزان گیلان بوده اند . آنها در روستای دهبَنِه زندگی می کردند. روستایی در جاده زیبای چمخاله . حوالی لاهیجان و لنگرود . کندوج پدر اسماعیل عابدینی که در روستای دهبنه قرار داشت، اکنون در موزه میراث روستایی گیلان نگهداری می شود. یادگاری از فرهنگ روستایی مردمان گیلان. این کندوج ، بزرگ ترین کندوج این موزه معتبر است که زیر نظر یونسکو می باشد .

اسماعیل عابدینی در دهه پنجاه به چالوس آمد و این شهر را برای زندگی و کار انتخاب کرد. اکنون  محل کار ایشان در مرکز شهر چالوس و در خیابان سعدی قرار دارد. او عضو ثابت اتحادیه اصناف و برنج فروش های چالوس و شمال کشور می باشد.

 

فروش انواع برنج ایرانی گیلان و مازندران

اسماعیل عابدینی این افتخار را دارد که کشاورز است . پدران و بستگان ایشان هم کشاورز شالیکار برنج بوده اند. او اکنون در شهر چالوس ( استان مازندران) زندگی می کند. تولد در گیلان و زندگی در مازندران سبب شده که  ایشان ، آشنایی کاملی با دو فرهنگ مردمان گیلان و مازندران داشته باشند. در این راستا، اطلاعات ایشان در مورد انواع برنج ایرانی گیلان و مازندران و نیز ارائه آنها کامل است.

 

برنج فروشی در شمال ایران

برخی خانواده ها، از پدر بزرگ تا نوه ، نسل به نسل از مشتری های اسماعیل عابدینی هستند

مشتری هایی که دوست هستند

اسماعیل عابدینی ، مشتری محور است. او همیشه به کارگران و همکاران خویش می گوید که حق با مشتری است. همان طور که می دانید ذائقه ها در پخت برنج متفاوت است. گاهی یک مشتری، برنج بسیار معطر و خوش پختی را نمی پسندد. در  این گونه موارد، اسماعیل عابدینی ، بی برو برگرد، برنج را پس می گیرد. او همیشه این کار را می کند؛ روشی که در سال های گذشته و اکنون، پیاده کرده است و می کند.

بی پایه نیست که خریداران برنج و مشتری هایشان، سال هاست که با ایشان کار می کنند. در واقع مشتری های ایشان، دوستان ایشان هستند؛ دوستانی از نقطه های مختلف ایران گرامی.

 

برنج فروشی در چالوس مازندران

با آمدن به مرکز شهر چالوس ، شما به برنج فروشی عابدینی خواهید رسید

چرا انتخاب برنج فروشی در شمال

چرا اسماعیل عابدینی برای انتخاب برنج فروشی در شمال ، شهر چالوس را برگزید؟ جواب، در میانه بودن این شهر است. چالوس تقریبا با یک فاصله زمانی مساوی از شهرهای ساری، رشت و تهران  است. (تقریبا ۳ ساعت با هر کدام از این شهرها فاصله دارد) بسیاری از مسافران به  این شهر می آیند؛ آن هم از جاده خاطره انگیز چالوس.

برخی از این مهمانان مسافر ، به دنبال خرید برنج هاشمی گیلان از چالوس هستند؛ و یا خرید برنج هاشمی از مازندران از چالوس. فرقی ندارد !

وجود برنج فروشی در چالوس ، کمک می کند تا آنها انتخاب های گوناگونی پیش رو داشته باشند. آقای عابدینی به همین سبب، برنج فروشی در چالوس را انتخاب کرده است. پس از آقای عابدینی (حدود چهل سال پیش)، بسیاری دیگر از همکاران برنج فروشی در شمال ، چه در مازندران و چه در گیلان ، به چالوس آمدند. تعداد زیادی از آنها در خیابان سعدی چالوس مستقر شدند؛ محلی که اکنون، بورس برنج شمال ایران به حساب می آید.

 

قیمت برنج ایرانی باید مناسب باشد

برنج ایرانی باید با قیمت مناسبی به دست هم وطنان و ایرانیان برسد. تاکید آقای عابدینی بر راه اندازی سایت برنج فروش ، همین بوده است. او اعتقاد دارد که با برنامه ریزی در تولید برنج ایرانی ، می توان ورود برنج خارجی را کاهش داد؛ هم زمان، قیمت برنج ایرانی هم باید برای تولید کننده برنج مناسب باشد و هم برای مصرف کننده . این طور نباشد که برای یک طرف ( چه کشاورز – چه خریدار) بچربد و طرف دیگر بسوزد! هر دو باید از این خوان نعمت خدادادی ، سود ببرند. (نوشته دلیل بالا بودن قیمت برنج ایرانی چیست؟ را بخوانید)

 

طرفدار محیط زیست

اسماعیل عابدینی باور دارد که در تولید برنج ایرانی ، باید از روش های نوین کشاورزی استفاده کرد، اما نباید برنج ارگانیک ، قربانی بشود. کشاورزی سنتی برنج ، با این که چندان صنعتی نبود، ولی ارگانیک تر از کشاورزی کنونی ما بوده است. استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی و کود شیمیایی در تولید برنج ایرانی ، کیفیت برنج ایرانی را در مقایسه با گذشته ها پایین آورده است ( گرچه هنوز در مقایسه با برنج های خارجی ، برنج ایرانی شمال در رتبه بالایی قرار دارد ) .

در حقیقت باید گفت که مقدار تولید برنج ایرانی بیشتر شده است؛ اما به بهای از بین رفتن زالوها ، لاک پشت ها و قورباغه ها در شالیزارهای شمال. ایشان امیدوارند که در عین این که ایرانیان ، برنج ایرانی خوب مصرف می کنند، محیط زیست دیگر موجودات زنده را نیز حفظ کنند.

 

ساعات کار برنج فروشی در همه هفته

اسماعیل عابدینی به ساعات کاری برنج فروشی و پاسخ گو بودن به مشتریان در همه هفته (هر روز) اهمیت زیادی می دهند. معمولا مشتری ها تلفنی تماس می گیرند و پرسش هایشان را می پرسند؛ چه پرسش در مورد قیمت برنج ایرانی گیلان و مازندران و چه پرسش های پس از خرید . حتی اگر کسی مشتری ایشان نیز نباشد، آقای عابدینی وی را راهنمایی می نماید.

شما نیز اگر پرسش ای دارید می توانید از آقای عابدینی بپرسید؛ کافی است همین حالا تلفن بزنید!

دیگر نوشته ها

۶ دیدگاه‌

 1. ایمان احمدزاده گفت:

  به نظر من که بهترین و برترین برنج فروشی در شمال هستند.

 2. اکبر حسن حاجی لو گفت:

  بسیار برنج فروش محترم و خوبی هستند آقای عابدینی

 3. سبحان گفت:

  خیلی خوب. بسیار خوش رفتار. با کلاس اند

 4. اصغری گفت:

  جذاب هستند. خوب راهنمایی می کنند.

 5. سبحانی گفت:

  خرید عمده برنج شمال مازندران و گیلان در مغازه ش موجوده

 6. محمد نوش آبادی گفت:

  بهترین برنج های شمال رو دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.