برنج تیره رنگ بهتر است یا برنج روشن تر؟

رنگ تیره یا روشن برنج، کدام یک بهتر است؟

تیره یا روشن : پرسش این است!

این پرسش ها که رنگ و ظاهر سفیدتر ، روشن تر یا درخشان تر برنج شمال ، کیفیت آن را بالاتر می برد یا آن که رنگ های تیره ، کدر و خاکستری برنج های ایرانی این جاها ، نمایان گر برنج های مرغوب تر ، اعلاتر ، برتر و درجه یک تری هستند، فکر و ذهن برخی مشتریان و خریداران را درگیر کرده است؛ بنابراین ما تلاش می کنیم این گره ها را از ذهن شما عزیزان ، به آرامی باز کنیم.

 

رنگ و ظاهر برنج شمال

دو چیز مهم بر رنگ برنج تاثیر اساسی و عمده می گذارد.

چرا رنگ برنج ، تیره و کدر می شود؟

ابتدا باید اشاره کرد به صورت کلی ، این که گفته می شود برنج های تیره رنگ ، بهتر هستند، تصور اشتباهی است؛ چرا که خیلی از برنج ها ، در عین روشن ، سفید یا شفاف بودن ، کیفیت بسیار بالایی دارند و کدر نیز نمی باشند و این گونه حکم قطعی دادن، می تواند نشانه ای از دانا نبودن گوینده باشد.
تیره تر شدن رنگ برنج ، غیر از بحث ژنتیکی و گونه ای آن که در نوشتار رنگ برنج به طور کامل توضیح داده شده است ، می تواند ناشی از دو علت عمده باشد: یکی کارخانه شالی کوبی و دیگری ماندن برنج.
البته علت های فرعی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که بیشتر به مرحله پیش از برداشت ، ارتباط دارد که ما در این جا ، به آنها نمی پردازیم؛ چرا که به درد شما نمی خورد و برای کشاورزان و مهندس های کشاورزی ، سودمندتر است.
بنابراین ما در این جا، دو پایه و ستون تاثیرگذار بر رنگِ دانه برنج های برداشت شده را بررسی می نماییم.

رنگ و ظاهر برنج

کارخانه های شالی کوبی ، تاثیر متفاوتی بر کیفیت و رنگ و ظاهر برنج دارند

۱- تاثیر کارخانه شالی کوبی بر رنگ دانه برنج

تاثیر کارخانه شالی کوبی بر رنگ برنج آن است که هر چه قدر ، پوست و شلتوک برنج – که حاوی سبوس نیز می باشد- کمتر تراشیده و برداشته بشود، رنگ برنج ، به تیرگی و کِرمی بیشتر می گراید.
در برابر ، هر چه قدر دانه و جوی برنج ، زمان بیشتری تراش بخورد و پوست کنده بشود، رنگ آن نیز سفید تر می شود و البته این تراشیدگی بیشتر، ممکن است که حتی بر شکل فیزیکی برنج نیز تاثیر بگذارد و بیننده را به اشتباه در تشخیص نوع برنج بیندازد.

رنگ و ظاهر و شکل تیره یا روشن برنج شمال

رنگ برنج پارسال، با رنگ برنج امسال، متفاوت است

۲- تفاوت رنگ برنج کهنه با برنج تازه و نو

برنج کهنه و پارساله نیز به دلیل خشک تر شدن ، کمی طراوت و رطوبت خود را از دست می دهد و گَرد برنج نشسته شده روی دانه ها که سبب زبری آن نیز می شود، آن را تیره تر نشان می دهد ؛ هم چنین باعث زبر تر شدن آن نیز می شود که در تماس با پوست دست و انگشت، متوجه آن می شوید ؛ اما این مساله ، سبب بهتر بودن آن نمی شود ؛ بلکه فقط ، پخت آن راحت تر می کند.
بنابراین ناگفته پیداست که برنج های نو ، جدید و تازه ، به دلیل داشتن رطوبت بیشتر در لایه ها و ساختار درونی دانه ، درصد بیشتری از شفاف بودن و درخشان بودن را دارا می باشند ؛ در جایگاه مثال، همانند تفاوت پوست یک جوان و یک دنیادیده.

 

رنگ و ظاهر تیره یا روشن برنج شمال

بیشتر برنج های گیلان و مازندران، در رنگ های متفاوت ، عالی و خوب هستند

نتیجه گیری

رنگ برنج خوب و عالی شمال ، خود تابعی از شرایط گوناگون تولید برنج و هم چنین شرایط پساتولید و نگهداری برنج است و بر این اساس، دادن این حکم مسلم برای همه برنج های شمال که رنگ تیره تر ، بهتر است یا رنگ روشن تر و سفیدتر، درست نیست و برای هر برنج و محصول یک زمین و شالیزار کشاورزی ، می بایست به صورت جداگانه ، بررسی و آزمایش کیفیت ، انجام بشود.
چرا که ممکن است برنج های تولید شده در استان های گیلان و مازندران، به دو دلیل اصلی ای که در بالا ذکر شد ( کارخانه و نگهداری) ، دارای تنالیته رنگ های متفاوتی بشوند که گرچه از کیفیت ذاتی برنج نخواهد کاست یا به آن نخواهد افزود، ولی در شناسایی و حدس زدن در مورد کیفیت آن ، ممکن است که خریداران را به اشتباه وا دارد.

 

۱ دیدگاه

  1. کیوان پور گفت:

    خوبه. زحمت کشیدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.