شالیزار برنج در کنار دریا – چالوس

سوال خیلی مهم و حیاتی مشتریان ما ، چه حضوری یا تلفنی و اینترنتی ؛ این که برنج تازه، کی کهنه و خشک می شود و چقدر باید بماند تا کهنه به حساب بیاید و یا قابل مصرف باشد؟ و در یک کلام ، فرآیند کهنه و خشک شدن برنج ، چند ماهه است؟
همان طور که می بینید، سوال، سوال پر طرفداری است و دانستن آن، شک های زیادی را در خرید برنج تازه یا کهنه، برطرف می نماید.

 

اول آن که : برنج تازه در هر زمانی ، قابل مصرف است

برنج تازه ، همین الان هم قابل مصرف است؛ پس همین الان هم ، می توانید آن را بپزید و میل کنید. اصلا خیلی از کشاورزان و محلی های شمال ، همین کار را می کنند؛ یعنی با برنج تازه پلو درست می کنند که بو و طعم اش هم محشر می شود .
ما خودمان هم در برنج فروش ، برنج های تازه را می پزیم تا متوجه کیفیت آن بشویم؛ بنابراین برخی عزیزان ، تصور ننمایند که برنج تازه قابل پختن نیست و حتما باید بماند تا بشود آن را مصرف کرد؛ نه خیر. برنج تازه ، به خوبی قابل مصرف کردن است.
البته پخت برنج تازه ممکن است برای برخی آشپزها، سخت تر باشد که اتفاقا، باز هم توصیه می کنیم که از پخت برنج تازه ، نترسید و برنج را هم ، تازه تازه مصرف کنید ؛ چون برنج هم مثل سایر مواد غذایی، تازه اش بهتر است!
پس این از این !
و حالا بعد.

مدت زمان کهنه شدن برنج

مدت زمان متوسطی که برنج باید بماند تا کهنه شود در مناطق خشک ایران عزیز، دو ماه و در مناطق مرطوب ، ۴ ماه است. یعنی به صورت کلی و بدون در نظر گرفتن استثناها، اگر شما در منطقه خشک کشور زندگی می کنید، دو ماه پس از خرید برنج تازه ، می توانید آن را کهنه بپندارید و با خیال راحت، مصرف کنید.
اگر در مناطقی هم زندگی می کنید که مرطوب است و درصد رطوبت بیشتری دارد، گذشت ۴ ماه ، کافی است برای آن که برنج خرید امسال تان را ، برنج “کهنه شده و پارساله” به حساب آورید.

کارخانه شالی کوبی – برنج فروش

تاثیر کارخانه برنج، در زمان کهنه شدن آن

البته چگونگی خشک کردن برنج در کارخانه نیز مهم است ؛ یعنی اگر برنج ، در کارخانه ای سفید شود که آرام آرام و با طی مدت زمان بیشتری ، رطوبت آن گرفته شود، این برنج، زودتر به برنج کهنه تبدیل می شود ؛ حتی درجه دمای خشک کن هم بر روی کهنه شدن برنج ، تاثیر می گذارد.

 

یک راه حل ساده برای زودتر کهنه شدن برنج

اگر می خواهید برنجی که خریداری کرده اید، زودتر کهنه بشود، کافی است که پس از قرار دادن کیسه ها، در جای خنک و کم نور، تهویه مناسبی بین کیسه های برنج ، برقرار نمایید.
برای این کار، می توانید به جای این که کیسه های برنج را بر روی یکدیگر بچینید و قرار بدهید، آنها را در کنار یکدیگر و با فاصله بگذارید تا هوای بیشتری بین آنها جریان داشته باشد.

همین جریان مداوم هوا، خود بر زودتر کهنه شدن برنج موثر است و آن را سریع تر می نماید.
دیده اید که لباس های شسته شده ای که بر روی طناب، یا رخت آویز ، به صورت جدا جدا پهن می کنید، چقدر سریع تر از همان لباس ها، وقتی که بر روی یکدیگر باشند، خشک می شوند؟
کیسه های برنج هم ، همین طوری هستند؛ یعنی اگر با یک راه ساده، چگونگی چیدمان آنها را در انباری خانه یا گوشه آشپزخانه تان تغییر بدهید، در واقع دارید آنها را زودتر به برنج کهنه تبدیل می نمایید و خشک شان می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.